Szczegóły aktualności

24 marca 2016, 10:00

Wiosenne porządki Instytutu Spraw Publicznych i Ambasady Szwecji pod hasłem równości

21 marca w Rezydencji Pani Ambasador Szwecji Instytut Spraw Publicznych oraz agencja marketingowa Performante zaprezentowały wyjątkową aplikację mobilną MICASA, mającą na celu promocję idei równego podziału obowiązków domowych we współczesnych związkach. Oparta jest ona na koncepcie tzw. grywalizacji – zamieniając codzienną konieczność w angażujące wyzwanie.


 

Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać jak obowiązkami w swoich domach dzielą się Michał Strzałkowski z Polskiego Radia i Sylwia Stano z Bibliocreatio, Justyna Dżbik Kluge z Radia Zet i Michał Kluge z Telewizji Polskiej, Martina Lubkowska i Michał Gronowski czyli pangrono.pl oraz Lechy czyli Marta Lech-Maciejewska i Jan Jakub Lechan z bloga SuperStyler.pl

 
Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja wyjątkowej aplikacji. MICASA stworzona została z myślą o osobach, którym zależy na partnerskim podziale zadań i które swobodnie poruszają się w świecie nowoczesnych technologii. Dzięki aplikacji codzienna rutyna stanie się świetną zabawą, a wzajemne wsparcie przyczyni się do budowania harmonijnych relacji.

 
Użytkownicy przy pomocy listy zadań planują swoje obowiązki i wykonując je zbierają punkty. Celem gry jest zebranie jak najbardziej zbliżonej liczby punktów, czyli doprowadzenie do równego podziału domowych prac.
 
Aby pobrać aplikację wystarczy kliknąć w link lub wejść na stronę www.getmicasa.pl. Aplikacja jest całkowicie darmowa i dostępna na wszystkich telefonach z systemem Android.
 
Twórcami projektu MICASA są Instytut Spraw Publicznych oraz agencja marketingowa Performante, zaś jego Partnerami – Obserwatorium Równości Płci oraz Ambasada Szwecji. W przygotowaniu aplikacji agencję Performante wspierał warszawski software house El Passion.

Projekt realizowany jest przez wszystkie podmioty pro bono. Patronat medialny nad aplikacją objął magazyn komputerowy PIXEL.
Więcej informacji:


www.getmicasa.pl


Napisali o aplikacji:

 

publikacje

Baner

przemoc ekonomiczna

Materiały video

Baner
Projekt Obserwatorium Równości Płci jest realizowany przez
Instytut Spraw Publicznych
Team SoluionProjekt i realizacja:
TeamSolution.pl