Szczegóły aktualności

26 października 2015, 12:00

Refleksje po wieczorze wyborczym czyli medialny aspekt sukcesu i porażki z perspektywy płci

25 października, w wieczór wyborczy, mogliśmy obserwować jaką płeć mają polityczne porażki i sukcesy. Z sukcesu Beaty Szydło przed kamerą cieszył się Jarosław Kaczyński, wygłaszając pierwsze przemówienie tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Płomiennie wypowiadał się na temat sukcesu Prawa i Sprawiedliwości, podziękował Beacie Szydło, która nie znalazła się na samym początku na scenie, a nawet zaczął skandować jej imię. Liderka PiS otrzymała olbrzymi bukiet kwiatów i rozpoczęła swoje przemówienie z hortensjami przed nosem.


Źródło: www.tvn24.pl

Nieco inaczej wyglądała sytuacja w sztabie Lewicy i Platformy Obywatelskiej.  W obu przypadkach przemawiały tylko liderki, Leszek Miller czy Grzegorz Schetyna nie zabrali  ani minuty czasu antenowego.


Źródło: www.tvn24.pl

Za liderkami z kolei stały same kobiety – Barbarę Nowacką wspierały Paulina Piechna-Więckiewicz oraz Katarzyna Piekarska, a tuż za Ewą Kopacz widzieliśmy Hannę Gronkiewicz-Waltz oraz Elżbietę Radziszewską. W polskiej polityce anno domini 2015 jak się okazuje porażkę z godnością przyjmują kobiety, natomiast sukces ma wiele twarzy, ale przede wszystkim twarz Jarosława Kaczyńskiego.


Źródło: www.onet.pl

publikacje

Baner

przemoc ekonomiczna

Materiały video

Baner
Projekt Obserwatorium Równości Płci jest realizowany przez
Instytut Spraw Publicznych
Team SoluionProjekt i realizacja:
TeamSolution.pl